bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2418

Zatrzymano seryjnego podpalacza

Policjanci z Kobiernic zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg podpaleń na terenie Kóz. Płonęły budynki gospodarcze, kontenery i samochody. Straty sięgają ponad 70 tys. złotych. Zatrzymany odpowie nie tylko za podpalenia, ale także za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat za kratami.

podpalacz
25-latek przyznał się do podpaleń · fot. KMP Bielsko-Biała


Tylko w miniony piątek (01.04) doszło do dwóch pożarów. Najpierw spłonął magazyn przy sklepie spożywczym wraz ze składowanym tam sprzętem i opakowaniami, a następnie nadpaleniu uległy schody budynku gospodarczego przy ulicy Południowej. Wcześniej doszło do pożaru śmieci składowanych na cmentarzu.

Śledczy podejrzewali, że pożary to efekt świadomych podpaleń. Zaczęli dokładnie przyglądać się całej sprawie. Przeprowadzona została szczegółowa ekspertyza i dokładne oględziny miejsc, w których doszło do pożarów. Rozpoczęto również obserwację tego rejonu. W miejsca, gdzie dochodziło do pożarów skierowano dodatkowe patrole, zarówno umundurowane jak i operacyjne.

Przeprowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z podpaleniami może mieć 25-latek z Kóz. W sobotę (02.04.) policjanci z Kobiernic zatrzymali sprawcę w czasie kontroli drogowej. Okazało się, że kierował Fiatem Seicento mając w organizmie blisko promil alkoholu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy dostarczył podstaw do przedstawienia mu zarzutów.

Oprócz wspomnianych czynów, 25-latek ma na swoim koncie także podpalenie Mercedesa o wartości 20 tys. zł. Do zdarzenia tego doszło w sierpniu zeszłego roku. Zatrzymany przyznał się do podpaleń. Dlaczego wywoływał pożary wykaże prowadzone w tej sprawie postępowanie. Za czyny te grozi mu do 5 lat więzienia. Dzisiaj zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury. Śledczy wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.