bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 4639

Enduro Trails ciągle zamknięte

Choć za oknem mamy już prawdziwie wiosenną pogodę, górskie ścieżki rowerowe "Enduro Trails Bielsko-Biała" są ciągle zamknięte. Mimo zakazu jazdy wielu rowerzystów nadal korzysta z tras na zboczu Koziej Góry.

Enduro Trails Bielsko-Biała
Enduro Trails ciągle zamknięte · fot. bielsko.info


- Otwarcie ścieżek tuż tuż, trzeba nam paru dni żeby posprzątać i poprawić kilka miejsc na trasach, niestety musimy chwilkę jeszcze poczekać na zielone światło od miasta - tak brzmi ostatni wpis na Fanpage'u "Enduro Trails". Koordynatorzy projektu twierdzą, że trasy można już otworzyć, jednak problem jest po stronie Urzędu Miejskiego. - Ciągle czekamy na zgodę UM, jeśli potrwa to jeszcze dłużej, to na pewno będzie źle odbierane przez rowerzystów - taką odpowiedź otrzymaliśmy od pomysłodawców tras Enduro Trails na pytanie o przyczynę opóźnienia.

Gmina Bielsko-Biała, która jest właścicielem obiektu, czeka na przygotowanie tras. - Żeby trasy zostały dopuszczone, to trzeba je odpowiednio przygotować po sezonie zimowym. W najbliższym czasie ma zostać podpisana umowa z firmą specjalistyczną, która zajmuje się takimi rzeczami, stąd na razie trasy są nieczynne - tłumaczy Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Kiedy zatem możemy spodziewać się otwarcia tras. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że trasy być może uda się otworzyć w najbliższą sobotę 9 kwietnia.

Enduro Trails Bielsko-Biała
Enduro Trails Bielsko-Biała · fot. Enduro Trails Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.