bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2185

Więcej osób w zarządzie Niezależnych

31 marca odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Niezależni.BB. W trakcie spotkania podsumowano pierwszy rok działalności stowarzyszenia, przedstawiono plany na przyszłość oraz rozszerzono do 8 osób zarząd organizacji.

W przedstawionym sprawozdaniu wiceprezes Niezależnych Michał Faber przypomniał o spotkaniach z ówczesną Rzecznik Praw Obywatelskich Ireną Lipowicz, współtwórcą reformy samorządowej i byłym Prezesem Trybunału Konstytucyjnego Jerzym Stępniem czy ekspertem Instytutu Sobieskiego dr. Łukaszem Zaborowskim.

- Niezależni.BB aktywnie włączali się także w bieżącą działalność na rzecz miasta i regionu uczestnicząc w kampanii poprzedzającej wybory do rad osiedli (szkolenia, promocja wyborów i kandydatów), zgłaszając poprawki do Wojewódzkiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego czy zabierając głos m.in. w sprawach kolei, dróg, niszczejącego muru zamkowego, przebudowy ulicy Cieszyńskiej i strefy przemysłowej w Lipniku - informuje Jarosław Zięba, wiceprezes stowarzyszenia.

- Po wyborach do Sejmu i Senatu Stowarzyszenie apelowało o utworzenie parlamentarnego zespołu ds. Podbeskidzia. Podkreślano także aktywność radnej Niezależnych.BB Małgorzaty Zarębskiej, która angażuje się w rozwiązywanie wielu problemów lokalnych w naszym mieście. Przedstawicielka Niezależnych.BB podczas sesji Rady Miejskiej zgłosiła także - jak dotąd - 31 interpelacji - dodaje Jarosław Zięba.

Na forum regionalnym Niezależni.BB aktywnie działają w ramach projektu CBS skupiającego organizacje samorządowe z Częstochowy, Bielska-Białej i Sosnowca. W planach Stowarzyszenia przedstawionych przez szefa Rady Programowej Janusza Okrzesika znalazły się m.in. organizacja drugiej edycji "Samorządowca Roku", organizacja spotkań w ramach cyklu Laboratorium Społeczne "Nowe Miasto", obchody Beskidzkiego Święta Flagi, współpraca z radami osiedla oraz dalsza aktywność w rozwiązywaniu bieżących problemów miasta i regionu.

Ważnym punktem zebrania było rozszerzenie składu zarządu. Do Małgorzaty Zarębskiej (prezes), Michała Fabera i Jarosława Zięby (wiceprezesi) oraz Roberta Sochy dołączyli Michalina Sierny, Patrycja Wodyk, Zbigniew Zeman i Roman Waluś. Zmianie nie uległ skład Komisji Rewizyjnej, którą tworzą Mariusz Szymeczek, Marek Móll i Krzysztof Jaskuła. Do władz stowarzyszenia należy także Janusz Okrzesik - szef Rady Programowej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.