bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 10150

Fotoradar na "zakręcie śmierci" - foto

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "prima aprilis" podaj

Prima aprilis:

Od wczoraj na alei Jana Pawła II w Bielsku-Białej stoi fotoradar. Urządzenie zainstalował Główny Inspektorat Transportu Drogowego na wniosek bielskiej policji, która w ostatnim roku odnotowała kilkadziesiąt zdarzeń drogowych na tzw. "zakręcie śmierci".

fotoradar na S69
Fotoradar na "zakręcie śmierci" · fot. czytelnik


Prędzej czy później można się tego było spodziewać. Główny Inspektorat Transportu Drogowego, po dokonaniu analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, pozytywnie rozpatrzył wniosek Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Fotoradar zainstalowano na jezdni w kierunku Cieszyna. Przypominamy, że policjanci z bielskiej drogówki już w czerwcu 2015 roku zwrócili się do ITD z wnioskiem o montaż fotoradaru na tzw. "zakręcie śmierci".

- Analiza poprzedzająca decyzję o montażu fotoradaru musi uwzględniać przyczyny wypadków na danym odcinku drogi, ze szczególnym uwzględnieniem niedostosowania prędkości do warunków ruchu drogowego - mówił wówczas Janusz Grzegorzewski, naczelnik wydziału Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Katowicach.

W przypadku "zakrętu śmierci" analiza wykazała, iż niedostosowanie prędkości było głównym powodem zdarzeń drogowych w tym miejscu. Przypominamy, że na łuku alei Jana Pawła II, który w przyszłości będzie częścią węzła Suchy Potok, obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

prima aprilis

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "prima aprilis" podaj