bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2016
  • 27 marca 2016
  • wyświetleń: 3810

Remont kolejnych kamienic - wideo

Jeszcze w tym roku rozpoczną się remonty elewacji czterech kamienic na bielskiej Starówce. Miasto będzie partycypować w kosztach remontów. Łączna dotacja wyniesie ponad 250 tys. złotych.Dotacja w wysokości 50 tys. złotych zostanie przyznana właścicielom nieruchomości
położonej w Bielsku-Białej przy ulicy Celnej 10. Prace będą polegały na remoncie elewacji frontowej wraz z wymianą stolarki okiennej, drzwiowej i bramy przejazdowej w kamienicy wpisanej do rejestru zabytków.

Kolejna dotacja w wysokości 37. tys złotych trafi do właścicieli nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy ulicy Józefa Pankiewicza 2. Środki zostaną przeznaczone na remont konserwatorski podcieni oraz elewacji kamienicy od ulicy Słowackiego.

Dwie dotacje zostaną przyznane na remonty elewacji kamienic przy Rynku. 114 tys. złotych, czyli 50 procent ogólnych kosztów zadania wyliczonych na podstawie kosztorysu, otrzymają właściciele nieruchomości Rynek 28/29. I w tym przypadku inwestycja będzie polegała na remoncie konserwatorskim elewacji frontowej wraz z częścią dachu kamienicy. Kolejną z kamienic przy Rynku, która otrzyma nową elewację, będzie zabytkowy budynek pod numerem 26. Właściciele nieruchomości mają otrzymać 65 tys. złotych dotacji na inwestycję.

Kwoty dotacji zabezpieczono w budżecie miasta Bielska-Białej na rok 2016 na realizację zadań Miejskiego Konserwatora Zabytków.

---

Projekty uchwał ws. przekazania dotacji na remonty konserwatorskie miały być głosowane na marcowej sesji Rady Miejskiej w dniu 22 marca 2016 roku, jednak na wniosek prezydenta zostały zdjęte z porządku obrad.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.