bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2016
  • wyświetleń: 1593

Budżet z kosmetycznymi poprawkami

Pula środków finansowych w budżecie obywatelskim na 2017 rok nie zostanie zmieniona i będzie wynosić 3,75 mln złotych. Poprawie ma natomiast ulec komunikacja urzędników z wnioskodawcami. Na marcowej sesji radni podejmą uchwałę ws. kolejnej edycji budżetu obywatelskiego.

budżet obywatelski
Spotkanie konsultacyjne ws. budżetu obywatelskiego · fot. UM Bielsko-Biała


Projekt uchwały na 2017 rok w zasadniczym kształcie jest tożsamy z uregulowaniami obowiązującymi w odniesieniu do budżetu obywatelskiego na 2016 rok, a w szczególności w części dotyczącej ogólnej puli środków finansowych wydzielonych na projekty o charakterze ogólnomiejskim (1,5 mln złotych) i projekty o charakterze lokalnym - osiedlowym (2,25 mln złotych) oraz maksymalnej wartości projektu ogólnomiejskiego (500 tys. złotych) oraz maksymalnej wartości projektu lokalnego - osiedlowego (75 tys. złotych).

Jednocześnie wprowadzono szereg zapisów doprecyzowujących oraz nowe uregulowania dotyczące:
  • możliwości przeznaczenia nierozdysponowanych środków wynikających z realizacji poszczególnych projektów BO 2017 na koszty utrzymania już zrealizowanych projektów w poprzednich latach, który to problem z każdym rokiem nabiera coraz istotniejszego znaczenia,
  • poprawienia komunikacji z wnioskodawcami (autorami projektów) na poszczególnych etapach procesu zgłaszania, weryfikowania i realizacji projektów.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.