Wiadomości

  • 11 marca 2016
  • 13 marca 2016
  • wyświetleń: 4503

Komorowiczanie postawili na swoim

Urząd Miejski zmienił decyzję ws. realizacji przebudowy placu Niemczyka. Podczas zebrania sprawozdawczego Rady Osiedla Komorowice Krakowskie zastępca prezydenta miasta zapowiedział, że inwestycja zostanie wykonana jeszcze w 2016 roku - informuje dzielnicowy portal komorowice.pl

plac niemczyka
Plac Józefa Niemczyka w Komorowicach Krakowskich · fot. bielsko.info


Jeszcze miesiąc temu, podczas lutowej sesji Rady Miejskiej, prezydent Jacek Krywult przekreślił marzenia mieszkańców Komorowic Krakowskich o rychłej przebudowie Placu Niemczyka. - Na dzisiaj przebudowa placu Niemczyka wraz z przebudową fragmentu ulicy Olimpijskiej nie zmieściła się do budżetu. Jest na liście rezerwowej. Nie rozumiem oczekiwań mieszkańców, jak na chwilę obecną pieniędzy w budżecie na to nie ma - tłumaczył Jacek Krywult.

Wypowiedź prezydenta Jacka Krywulta oburzyła mieszkańców Komorowic Krakowskich. Alarm podniosła również miejscowa Rada Osiedla, która od wielu lat stara się o remont centralnego w dzielnicy miejsca. Pisaliśmy o sprawie w artykule "Mieszkańcy czują się oszukani".

Nacisk - zarówno ze strony mediów, jak i miejscowej Rady Osiedla, opłacił się. Na zebraniu sprawozdawczym Rady Osiedla zastępca prezydenta miasta ogłosił, że jeszcze w tym roku ruszy przebudowa placu Niemczyka. Środki na ten cel mają zostać wpisane do tegorocznego budżetu miasta na kwietniowej sesji Rady Miejskiej. Inwestycja ma zostać ukończona pod koniec 2016 roku.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: www.komorowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.