Wiadomości

  • 8 marca 2016
  • wyświetleń: 3216

Oferował 1000 złotych łapówki

20-latek chciał "pomóc" zatrzymanemu przez patrol awanturnikowi, a sam naraził się na poważne zarzuty. W czasie interwencji znieważył policjantów, a kiedy usłyszał, że zostanie zatrzymany zaproponował stróżom prawa łapówkę w zamian za swoją wolność. Teraz za przestępstwa te grozi mu do 10 lat więzienia.

Nocą policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z bielskich lokali przy bielskim Rynku, gdzie nietrzeźwy klient wszczął awanturę i zachowywał się wyjątkowo agresywnie. Ochroniarze ujęli awanturnika i przekazali go w ręce policjantów. W tym samym czasie do interweniującego patrolu podszedł młody mężczyzna, który zachowywał się agresywnie i wulgarnie wobec policjantów. Żądał, aby mundurowi wypuścili zatrzymanego. Zwracał się do stróżów prawa słowami powszechnie uznanymi za nieprzyzwoite.

Policjanci zatrzymali 20-latka, który nie reagował na prośby o zachowanie spokoju. W momencie zatrzymania, sprawca zaproponował policjantom łapówkę. Najpierw usiłował im wręczyć 400 zł za swoją wolność, a po chwili stwierdził, że jeśli są tak "pazerni", może dać i tysiąc zł. Mężczyzna nie zważał na pouczenia ze strony policjantów, iż popełnia w ten sposób kolejne przestępstwo. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty. Za znieważenie i próbę przekupstwa stróżów prawa grozi mu teraz do 10 lat za kratami.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.