bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2016
  • wyświetleń: 3857

22-latek usłyszał zarzuty za zabicie psa

Zarzuty zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 22-letni bielszczanin. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu IV w Bielsku-Białej. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie na bielskiej u. Barkowskiej, gdzie 22-latek uczestniczył w libacji alkoholowej, która odbywała się w mieszkaniu jego 53-letniego kolegi. Kiedy tylko właściciel mieszkania zasnął, młodszy z mężczyzn przywiązał jego psa do sznura i zaczął go dusić. Szarpał bezbronne zwierzę, podrzucał je i ciągnął przez podwórko. O zdarzeniu powiadomili policjantów sąsiedzi sprawcy.

Policjanci natychmiast dotarli na miejsce. Widzieli, jak mężczyzna ciągnął martwego już psa przez podwórko. Oprawca został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. W niedzielę zatrzymany usłyszał zarzuty. Za przestępstwo to grozi mu do 3 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.