bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2016
  • 8 marca 2016
  • wyświetleń: 8344

Youtuber spełnił marzenie Gucia

Youtuber Vertez spotkał się z 8-letnim Gustawem z Bielska-Białej, podopiecznym Fundacji Mam Marzenie. Razem zagrali w ulubioną grę Gucia. W ten właśnie sposób spełniło się największe marzenie chorego chłopca.Gucio to chłopiec z ogromną wyobraźnią. Uwielbia grę Minecraft, która jest jego pasją. Jak na prawdziwego miłośnika przystało, ma też kilku ulubionych idoli. Są nimi SKKF, VERTEZ oraz SQUIDO. To od nich wiele się uczy, tworząc swój własny świat. Niedawno odtworzył praktycznie cały szpital, w którym się leczy - poszczególne budynki, place, windy itp. W poniedziałek, w domu Gustawa w Bielsku-Białej, pojawił się sam Vertez, by zagrać z podopiecznym fundacji Mam Marzenie.

- Jestem niesamowicie wzruszona. Od początku choroby Guciowi towarzyszył Minecraft i właśnie zaczynaliśmy od filmików Verteza. Wiemy jakie to jest ważne dla Gucia, i że nie zapomni tego do końca życia - mówiła Anna Karoń, mama Gustawa.

W połowie ubiegłego roku u Gucia stwierdzono miąsaka mięśni prążkowo-komórkowych. Od 1 sierpnia chłopiec przechodzi chemioterapię. - Na szczęście nie ma przerzutów, jesteśmy więc dobrej myśli. Wszystko pokaże najbliższy rok, może pięć lat - dodaje mama 8-letniego chłopca.

Vertez spelnił marzenie 8-letniego Gucia - 07.03.2016 · fot. bielsko.info


Bartek Kwaśniewski, znany w sieci pod pseudonimem Vertez, nie spodziewał się, że kiedykolwiek będzie mógł spełnić marzenie chorego dziecka. - Cieszę się, że mogłem tu przyjechać. To w sumie pierwsza taka akcja, w której biorę udział - mówił Vertez.

Fundacja Mam Marzenie działa w całej Polsce, spełniając marzenia dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Spełniając marzenia dostarcza dzieciom oraz ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, chwil radości i pozytywnych emocji, których tak bardzo potrzebują. Spełnienie marzenia ma także ogromną moc terapeutyczną. Pozwala, choć na chwilę, zapomnieć o codzienności, dodaje sił i energii do walki z chorobą oraz nadzieję na lepsze jutro.

- Fundacja w całej Polsce spełniła ponad 6000 dziecięcych marzeń. Takie marzenia, gdzie dzieci chcą się z kimś spotkać, są wbrew pozorom łatwe do realizacji. Wystarczy dograć termin takiej wizyty, większość gwiazd nam nie odmawia - wyjaśnia Sebastian Uzar, wolontariusz Fundacji Mam Marzenie.

Kartki urodzinowe dla Gucia

16 kwietnia Gucio obchodzi swoje kolejne urodziny. Organizujemy zbiórkę kartek urodzinowych, które z pewnością ucieszą młodego fana Minecraft'a z Bielska-Białej. Kartki urodzinowe, najlepiej wykonane własnoręcznie, należy przesyłać na adres naszej redakcji:

portal bielsko.info
pl. Wolności 2/3
43-300 Bielsko-Biała

z dopiskiem - dla Gucia

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.