Wiadomości

  • 5 marca 2016
  • wyświetleń: 4086

Zlikwidowali nielegalną rozlewnię

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z bielskiej komendy, wspólnie ze śledczymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariuszami Służby Celnej, zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu. Policjanci zabezpieczyli 7 tys. litrów alkoholu, ponad 220 tys. papierosów i 6,5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.Śledczy prowadzili czynności wymierzone w producentów nielegalnych trunków. Wkroczyli na teren kilku posesji w powiecie bielskim, gdzie zatrzymali 5 osób w wieku od 38 do 61 lat, podejrzanych o prowadzenie nielegalnego handlu alkoholem i papierosami. W budynkach gospodarczych śledczy odnaleźli 7 tys. litrów alkoholu, 220 tys. papierosów i 6,5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej kontrabandy wyniosła blisko milion złotych.

Zabezpieczono także kompletną linię produkcyjną służącą do filtrowania skażonego spirytusu i rozlewania go do butelek oraz filtry, gumowe węże, pompy, opakowania i odczynniki, które służyły do produkcji nielegalnego alkoholu, a także specjalną pakowarkę do foliowania papierosów. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwa te grozi im do 3 lat za kratami i wysoka grzywna. Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek uszczupliłoby Skarb Państwa na kwotę ponad 700 tys. złotych.

Zlikwidowali nielegalną rozlewnię · fot. KMP Bielsko-Biała

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.