bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2016
  • wyświetleń: 6042

Bielsko-Biała w rozsypce? - zdjęcia

Pod koniec ubiegłego tygodnia z kamienicy przy ulicy Podcienie odpadła część elewacji. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ze względów bezpieczeństwa nakazał zamknięcie fragmentu ulicy, która prowadzi na bielski Rynek.

Zamknięty fragment ulicy Podcienie - 01.03.2016 · fot. bielsko.info


Zamknięty fragment ulicy Podcienie, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ulic w naszym mieście, to nie tylko skaza na wizerunku naszego miasta, ale i konkretny problem dla właścicieli dwóch lokali gastronomicznych. Wejścia do obu znajdują się w wyłączonym z ruchu fragmencie ulicy Podcienie.

Właścicielem zaniedbanej kamienicy, z której spadła część elewacji, jest osoba prywatna. Do czasu zabezpieczenia budynku, fragment ulicy Podcienie będzie wyłączony z ruchu. Piesi nadal mogą korzystać z podcieni.

To nie pierwszy w ostatnich tygodniach problem dla włodarzy naszego miasta. Pod koniec ubiegłego roku Miejski Zarząd Dróg zamknął chodnik, który prowadzi wzdłuż muru przy bielskim zamku. Okazało się, że odpadające fragmenty cegieł, zagrażają bezpieczeństwu pieszych. Właściciel obiektu - Urząd Marszałkowski - zaproponował, aby miasto "dołożyło się" do remontu. - Nie ma takiej możliwości - mówi rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej dodając, że nadal gmina nie otrzymała żadnych nowych informacji od marszałka ws. remontu muru zamkowego.

brak przejścia
fot. bielsko.info


Czy Bielsko-Biała jest miastem w "rozsypce"? Czekamy na Wasze opinie!

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.