bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 lutego 2016
  • wyświetleń: 2063

Zostaw 1% podatku w Bielsku-Białej

Sam decydujesz, czy chcesz podzielić się 1% swojego podatku z wybraną organizacją pożytku publicznego. W Bielsku-Białej działa prawie 90 organizacji pożytku publicznego, które można obdarować swoim 1% podatku.

Reklama

Zasady dotyczące przekazania swojego 1% podatku są dosyć proste - po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia, w odpowiedniej rubryce formularza zeznania podatkowego PIT zatytułowanej "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" wpisuje się numer, pod jakim w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) widnieje organizacja oraz wysokość kwoty, która zostanie przekazana na rzecz OPP. Zadeklarowana kwota nie może przekroczyć 1% należnego podatku i podlega zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Ponadto w specjalnej rubryce "Informacje uzupełniające" można podać dodatkowe informacje, które mogą mieć wpływ na sposób rozdysponowania przez OPP pieniędzy ze swojego 1% podatku (np. wskazać na konkretny cel). Pieniądze na konto wybranej organizacji pożytku publicznego urząd skarbowy przekaże najpóźniej do końca lipca 2016 r.

Wykaz organizacji pożytku publicznego, którym podatnicy mogą przekazać 1% przy rozliczeniach za 2015 r. publikowany jest na stronach internetowych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W Bielsku-Białej działa prawie 90 organizacji pożytku publicznego, które można obdarować swoim 1% podatku. Organizacje te prowadzą niezwykle pożyteczną działalność na rzecz mieszkańców naszego miasta w wielu dziedzinach, m.in. pomocy społecznej, zdrowia, sportu i kultury oraz edukacji.

Zachęcamy do pozostawienia 1% podatku w Bielsku-Białej i przekazania go na rzecz bielskich organizacji pożytku publicznego! Warto zaznaczyć, że wg informacji z Ministerstwa Finansów, w ub. roku z tytułu 1% na konto bielskich organizacji pożytku publicznego wpłynęła niebagatelna kwota przekraczająca 2,7 mln zł.

Wykaz organizacji pożytku publicznego z siedzibą w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.