bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2016
  • wyświetleń: 5449

Ławki wydłużono na koszt wykonawcy

Po oddaniu pierwszych wiat przystankowych pojawiły się głosy, że zamontowane na nich ławki są zbyt małe. Uwagi mieszkańców szybko zostały uwzględnione, a koszt dodatkowych prac poniósł wykonawca.

Reklama

Nowe przystanki w centrum miasta - 23.12.2015
Nowe przystanki w centrum miasta - 23.12.2015 · fot. bielsko.info


Obawy, że ławki na projektowanych przystankach będą za krótkie, wyraził już w połowie 2015 roku radny Maurycy Rodak. Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Samorządności został wówczas poinformowany, że jego uwagi będą uwzględnione przy budowie nowych wiat.

- Wbrew temu co otrzymałem na piśmie, uwagi nie zostały uwzględnione, gdyż zamontowano krótkie ławki według pierwotnego projektu. Kiedy sprawą zainteresowała się prasa, już po miesiącu ławki zdemontowano, by zastąpić je nowymi - dłuższymi. Sytuacja ta jest niestety przykładem niekonsekwencji, krótkowzroczności oraz dalszego marnotrawienia publicznych środków - informował radny Maurycy Rodak w kolejnej interpelacji do prezydenta.

Z lakonicznej odpowiedzi pełnomocnika prezydenta miasta ds. społecznych dowiadujemy się, że "po oddaniu do użytkowania pierwszych wiat pojawiły się uwagi mieszkańców i pana Radnego o montaż dodatkowych, wydłużonych ławek. Zostały one zamontowane na koszt wykonawcy, a gmina nie poniosła z tego tytułu żadnych kosztów".

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.