bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2016
  • wyświetleń: 4417

Niebawem ruszy rozbudowa ulicy

Wiosną ruszy rozbudowa ulicy Sempołowskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą PCK do skrzyżowania z ulicą Dmowskiego. W ramach inwestycji powstanie również nowa ścieżka rowerowa.

Reklama

ulica sempołowskiej
Ulica Sempołowskiej w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Zadanie polega na rozbudowie ulicy Sempołowskiej od skrzyżowania z ulicą PCK do skrzyżowania z ulicą Dmowskiego w Bielsku-Białej, w tym m.in.:
  • rozbudowa ulicy w pełnej konstrukcji,
  • budowa ścieżki rowerowej,
  • rozbudowa ciągów pieszych i odwodnienia ulicy - kanalizacji deszczowej wraz z wylotami do cieków wodnych,
  • przebudowa sieci teletechnicznej oraz elektrycznej wraz z oświetleniem.


Ponadto wyłoniony w przetargu wykonawca przebuduje istniejącą sieć wodociągową i sieć kanalizacji sanitarnej według projektu architektoniczno-budowlanego pn. "Rozbudowa ul. Sempołowskiej na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul. PCK do rejonu skrzyżowania z ul. Dmowskiego w Bielsku-Białej - branża sanitarna - przebudowa wodociągów i kanału sanitarnego" oraz projektu wykonawczego pn.: "Rozbudowa ulicy Sempołowskiej na odcinku od ulicy Kierowej do skrzyżowania z ul. PCK w Bielsku-Białej".

Wykonawca zadania ma zostać wyłoniony na przełomie lutego i marca. Przebudowa kilkusetmetrowego odcinka ulicy Sempołowskiej ma się zakończyć do 31 października 2016 roku.

projekt rozbudowy
Projekt rozbudowy ulicy Sempolowskiej · fot. MZD Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.