bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2016
  • wyświetleń: 6230

Rusza nabór do szkół podstawowych

Miejski Zarząd Oświaty przedstawia zasady naboru do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Bielsko-Biała na rok szkolny 2016/2017.

Reklama

szkoła
Szkoła Podstawowa nr 27 po termomodernizacji · fot. UM Bielsko-Biała


Zapisy do szkół obwodowych

Jeżeli rodzic chce zapisać dziecko do szkoły podstawowej, w obwodzie której mieszka wystarczy, że wypełni elektroniczny formularz dostępny na stronie naborowej i złoży go w sekretariacie szkoły obwodowej. Dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu. Ze względów organizacyjnych zaleca się, aby dokonać zgłoszenia w terminie od 3 do 29 marca 2016 r.

Zapisy do szkół pozaobwodowych

Jeżeli rodzice/prawni opiekunowie wybiorą szkołę poza obwodem - dzieci biorą udział w procesie rekrutacyjnym. Kandydaci mogą ubiegać się o przyjęcie do trzech wybranych szkół, układając własną listę preferencji. Szkoła umieszczona na pierwszym miejscu listy jest tzw. szkołą pierwszego wyboru. Rodzice/ prawni opiekunowie składają WNIOSEK o przyjęcie dziecka wyłącznie w szkole pierwszego wyboru. Kandydaci przyjmowani są zgodnie z kryteriami określonymi przez Radę Miejską w Bielsku-Białej.

Szczegóły na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Oświaty.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.