Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lutego 2016
  • wyświetleń: 4857

Skonfiskowano papierosy i alkohol

Ponad 5 tysięcy paczek papierosów, 30 kg tytoniu oraz 30 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z bielskiej komendy wraz z policjantami z Kobiernic i funkcjonariuszami Izby Celnej.

Policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że mieszkaniec Czańca trudni się nielegalnym handlem papierosami, tytoniem i alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Po krótkiej obserwacji wkroczyli na posesję 36-latka. W czasie przeszukania jego domu śledczy odnaleźli ponad 5 tysięcy paczek papierosów, 30 kg tytoniu oraz 30 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonego towaru naraziłoby Skarb Państwa na ponad 100 tys. złotych straty. Wszystko wskazuje na to, że z nielegalnego handlu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Zatrzymany odpowie za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co może trafić do więzienia na najbliższe 3 lata. Grożą mu też dotkliwe kary finansowe.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.