bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2016
  • wyświetleń: 4161

Narkotyki ukryte w podłodze auta

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej ujawnili w minioną sobotę kilogram suszu konopi indyjskich.

Reklama

narkotyki
Narkotyki były ukryte w technicznych schowkach pojazdu znajdujących się w podłodze za siedzeniami · fot. Straż Graniczna


W Cieszynie na drodze krajowej S1, podczas czynności służbowych ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej, ujawnione zostały narkotyki w postaci suszu konopi indyjskich. Działania prowadzone były z użyciem psa służbowego, który w jednym z kontrolowanych samochodów odnalazł narkotyki. Były one ukryte w technicznych schowkach pojazdu znajdujących się w podłodze za siedzeniami.

Podróżujące samochodem dwie osoby - obywatel Czech i obywatelka Polski, zostały zatrzymane. W sprawie wszczęte zostało śledztwo. Mężczyźnie przedstawiono zarzut dokonania przemytu narkotyków z Czech do Polski. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Cieszynie Sąd Rejonowy w Cieszynie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Podejrzanemu za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. Zatrzymanej obywatelce RP na obecnym etapie śledztwa nie przedstawiono zarzutów. Po złożeniu zeznań została zwolniona.

ab / bielsko.info

źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.