bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2016
  • wyświetleń: 5538

Rodzinny dom dla niepełnosprawnych

W Bestwinie swoją działalność rozpoczął pierwszy na Podbeskidziu Dom Pomocy Społecznej przeznaczony dla dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie. Ciągle trwa rekrutacja do kameralnego obiektu, który powstał z inicjatywy Stowarzyszania na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Razem" z Bielska-Białej.

ReklamaJest to obiekt nowoczesny, funkcjonalny i umiejscowiony w przepięknym otoczeniu. Przeznaczony dla 22 osób z niepełnosprawnością intelektualną budynek ma kameralną i domową atmosferę - od początku tworzony był przez rodziców dla swoich dzieci.

Osoby niepełnosprawne mieszkają w komfortowych warunkach - w pokojach 1-2 osobowych z łazienką, w nowocześnie wyposażonym, parterowym budynku. W czasie ich pobytu w Domu prowadzone są w zależności od możliwości stowarzyszenia rożne formy wsparcia m.in. warsztaty samoobsługowe i około-zawodowe, wyjścia rekreacyjno-kulturalne, rehabiltacja indywidualna i zespołowa oraz spotkania z psychologiem.

Przez opiekunów-terapeutów prowadzone są również dla mieszkańców pracownie: kulinarna, krawiecka, stolarska, komputerowa, artystyczna (w niej prowadzone są warsztaty plastyczno-manualne, zajęcia muzyczne, zajęcia teatralne).

Szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Razem".

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.