bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2016
  • wyświetleń: 2353

22-latek okradał kościoły i plebanie

Policjanci z komisariatu w Szczyrku wspólnie z mundurowymi z bielskiego pododdziału prewencji policji zatrzymali 22-latka, który jest podejrzany o szereg włamań do kościołów i plebani w powiecie bielskim. Za przestępstwa te grozi mu do 10 lat za kratami.

Reklama

Policjanci pracowali nad sprawą włamań, do których dochodziło od pewnego czasu w parafiach powiatu bielskiego. Ze skrzynek z datkami i z zapleczy kościołów ginęła gotówka. Śledczy gromadzili dowody. Zabezpieczyli także nagranie z kamer monitoringu, które zarejestrowały włamywacza. Prowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania sprawcy.

Jak ustalono, 22-latek włamał się do kościołów, m.in. w Bystrej, Kalnej, Szczyrku, Rybarzowicach oraz Wilkowicach i okradał skarbonki z datkami. Mieszkaniec Bielska-Białej kradł też wartościowe rzeczy z plebani. W Rybarzowicach skradł saszetkę z gotówką w wysokości ponad tysiąca złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.