bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 lutego 2016
  • wyświetleń: 3137

PiS w obronie projektu Rodzina 500+

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

Na spotkaniu parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z lokalnymi dziennikarzami, posłowie partii rządzącej bronili przyjętego przez Sejm projektu "Rodzina 500+". Platforma Obywatelska oskarża polityków PiS-u o "oszustwo wyborcze".

Reklama

konferencja prawa i sprawiedliwości
Konferencja parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości · fot. bielsko.info


- Gdy w kampanii wyborczej mówiliśmy o tym programie, to nasz pomysł spotykał się z ogromną krytyką ze strony opozycji. Później było nawoływanie, że tego programu nie realizujemy, a jak go już realizujemy, to jesteśmy atakowani, że program jest nierealny, albo jest to kupowanie głosów - mówił wiceminister Stanisław Szwed.

Platforma Obywatelska zarzuca politykom Prawa i Sprawiedliwości, że oszukali swoich wyborców. Na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej poseł Mirosława Nykiel powoływała się na stenogramy z debaty sejmowej, podczas której premier Beata Szydło zapewniała posłów, że 500 złotych będzie przekazane na każde dziecko. Pisaliśmy o tym w artykule "Projekt PO: 500 zł na każde dziecko".

- Czytałem wypowiedź pani poseł z Platformy Obywatelskiej, która mówiła o jakiś absurdalnych rzeczach dotyczących tego programu. Narracja, którą przyjęła opozycja, a szczególnie PO, że jest jakieś oszustwo, jest dla mnie zupełną bzdurą. Od początku mówiliśmy o programie, który będzie skierowany na drugie i kolejne dziecko i na pierwsze dziecko z kryterium dochodowym. Mamy to zapisane we wszystkich dokumentach - tłumaczył poseł Stanisław Szwed.

Kilka dni temu partia Grzegorza Schetyny zaproponowała, żeby programem "Rodzina 500+" objąć każde dziecko. Poseł Stanisław Pięta z zadowoleniem odniósł się do propozycji Platformy Obywatelskiej.

- Bardzo nas cieszy, że wśród posłów Platformy Obywatelskiej tak wzrosło zainteresowanie polityką prorodzinną. Jestem przekonany, że jak tylko możliwości budżetu pozwolą, to postulaty przekazania 500 złotych również na pierwsze dziecko będą realizowane. Chętnie byśmy już dziś je realizowali, tylko szkoda, że przez ostatnie 8 lat budżet państwa polskiego został tak drastycznie zadłużony. Nie odmawiam dobrych intencji kolegom z PO, szkoda tylko, że z takim programem nie mieli okazji wystąpić wcześniej - zakończył poseł Stanisław Pięta.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj