bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 lutego 2016
  • wyświetleń: 2213

Zatrzymali seryjnego włamywacza

Policjanci z wydziału kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami z bielskiego pododdziału prewencji zatrzymali 32-latka z Bydgoszczy, który ma na swoim koncie szereg włamań do mieszkań w Bielsku-Białej. Zatrzymany był poszukiwany listem gończym. Usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 2 lata za wcześniejsze przestępstwa. Grozi mu do 15 lat za kratami.

Reklama

Śledczy pracowali nad sprawą włamań do mieszkań, do których dochodziło od miesiąca na bielskich osiedlach. Włamywacz działał za dnia, kiedy wszyscy domownicy przebywali w pracy bądź w szkole. Włamania poprzedzał rozpoznaniem okolicy, typując domostwa, do których później się włamywał. Podważał okna w mieszkaniach na parterze i tą drogą przedostawał się do środka. Plądrował pokoje i szafki w poszukiwaniu kosztowności i wartościowych sprzętów. Kradł wszystko, co przedstawiało wartość: biżuterię, markowe zegarki, sprzęt radiowo-telewizyjny, komputerowy, aparaty fotograficzne.

Policyjni technicy kryminalistyki prowadzili szczegółowe oględziny miejsc zdarzeń. Śledczy z komisariatu III gromadzili natomiast dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop włamywacza. Prowadzone czynności przyniosły oczekiwany efekt. Poszukiwany listem gończym sprawca został zatrzymany. Śledczy ustalili, że włamał się do 7 mieszkań w centrum miasta oraz na bielskich na osiedlach Wojska Polskiego i Polskich Skrzydeł. Usłyszał już zarzuty. Po przesłuchaniu trafił prostu do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata za wcześniejsze przestępstwa.

Za obecne włamania, których dopuścił się w warunkach recydywy, może trafić za kraty na najbliższe 15 lat.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.