bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 lutego 2016
  • 3 marca 2016
  • wyświetleń: 14009

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

Blisko 1000 osób wzięło udział w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który 1 marca przeszedł ulicami Bielska-Białej. Tradycyjnie manifestacji towarzyszyła poniosła i patriotyczna atmosfera.

ReklamaMarsz rozpoczął się o godzinie 17.00 na placu Opatrzności Bożej, gdzie odbył się apel poległych. Uczestnicy ruszyli ulicą Stojałowskiego, a następnie 11 Listopada w kierunku placu Bolesława Chrobrego. Pod byłą siedzibą katowni Urzędu Bezpieczeństwa w Białej i Bielsku delegacja złożyła kwiaty i znicze. Marsz zakończył się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy dworcu, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Z roku na rok grono organizatorów Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bielsku-Białej się powiększa. Obok głównego inicjatora wydarzenia, posła Stanislawa Pięty, w organizację marszu włączyli się: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Beskidy", Stowarzyszenie Kibiców BKS Stal Bielsko-Biała, Obóz Narodowo-Radykalny, Stowarzyszenie Aktywnych Polaków, KORWiN Bielsko-Biała, Maltańska Służba Medyczna oraz Klub Gazety Polskiej Bielsko-Biała.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj