bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 lutego 2016
  • wyświetleń: 3127

Zatkali kratki wentylacyjne

W nocy z soboty na niedzielę strażacy zostali wezwani do pomiaru tlenku węgla w budynku mieszkalnym przy ulicy Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Przed przyjazdem straży pożarnej lokatorka mieszkania została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala z objawami zatrucia.

Reklama

Strażacy dokonali pomiarów obecności tlenku węgla we wszystkich trzech mieszkaniach mieszczących się w budynku. Po przewietrzeniu całego domu, w kotłowni mieszkania na parterze stwierdzono wydzielanie się czadu z piecyka gazowego i całkowicie zatkany kawałkiem drzewa przewód wentylacyjny. Dodatkowo na parterze stwierdzono obecność tlenku węgla w pobliżu kominka.

W mieszkaniu na pierwszym piętrze stwierdzono wydzielanie czadu z piecyka łazienkowego. Z kolei w mieszkaniu na drugim piętrze zastano zatkany talerzem plastikowym przewód wentylacyjny w kotłowni. Z informacji uzyskanych od mieszkańców wynikało, że od czasu remontu przewodów kominowych pojawiały się ciągle problemy. Strażacy wydali zakaz użytkowania piecyków gazowych oraz kominków do czasu do czasu kontroli kominiarskiej przewodów spalinowych i wentylacyjnych w całym domu.

ab / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.