bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 lutego 2016
  • wyświetleń: 1925

Medale za zasługi dla obronności

We wtorek 9 lutego, podczas sesji Rady Miejskiej, odbyło się uroczyste wręczenie srebrnych medali "Za Zasługi dla Obronności Kraju". Otrzymali je rodzice, których troje lub czworo dzieci pełni lub pełniło nienagannie czynną służbę wojskową.

Reklama

Wręczenie odznaczeń na sesji Rady Miejskiej - 09.02.2016 · fot. UM Bielsko-Biała


Odznaczenia w imieniu Ministra Obrony Narodowej wręczyli: major Jacek Zawada z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej, prezydent Jacek Krywult oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Klimaszewski.

Medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju" może być nadany osobom, które wykazały męstwo lub odwagę w bezpośrednim działaniu związanym z obronnością kraju albo osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych, posiadają szczególne zasługi w dziedzinie rozwoju nowoczesnej myśli wojskowej, techniki wojskowej oraz potencjału obronnego, jak również w zakresie szkolenia i wychowania wojskowego, swoją pracą zawodową lub działalnością w organizacjach społecznych znacznie przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju.

Medal w danym stopniu nadaje się tylko raz. Medal ten można nadawać również w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.