bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 lutego 2016
  • wyświetleń: 2136

Napisali listy w istotnych sprawach

W trosce o dobro Bielska-Białej i Podbeskidzia Niezależni.BB wystosowali pisma z pytaniami mogącymi rozwiać wątpliwości dotyczące dwóch istotnych spraw: Beskidzkiej Drogi Integracyjnej i linii kolejowej Bielsko-Biała - Kalwaria Zebrzydowska.

Reklama

niezależni.bb
Niezależni.BB chcą rozwoju naszego regionu · fot. bielsko.info


Oba tematy przejawiają się w działalności Niezależnych od dłuższego czasu. W przypadku obu nie ma jednak jednoznacznych informacji od służb, które sprawami się zajmują. Stąd pomysł wystosowania listów, dzięki którym pojawi się szansa na uzyskanie rzetelnych wiadomości na temat szans na realizację obu projektów.

Pierwszy list dotyczy projektu budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, która ma połączyć nasz region z Małopolską. Niezależni.BB pytają Ministra Infrastruktury i Budownictwa o stan prawny przygotowań do realizacji projektu, a także potencjalne źródła jego finansowania, ze szczególnym uwzględnieniem Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. BDI nie została w nim ujęta, jednak zapowiedziana nowelizacja programu, daje nadzieję na zmianę tego stanu rzeczy. Pełna treść listu do pobrania znajduje się tutaj.

Drugi projekt, o który pytamy, dotyczy rewitalizacji linii kolejowej nr 117 na odcinku Bielsko-Biała - Kalwaria Zebrzydowska. Dzięki uchwalonemu w grudniu zeszłego roku przez Zarząd Województwa dokumentowi o rozwoju kolei w województwie śląskim, pojawiła się szansa na uzyskanie dofinansowania projektu. Teraz kluczową rolę w pozyskaniu funduszy europejskich odgrywa spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która składa wnioski o przyznanie środków. Dlatego skierowaliśmy do wspomnianej spółki pytania dotyczące zasad i kolejności składania wniosków. Pełna treść listu do pobrania tutaj.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.