bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2011
  • wyświetleń: 5058

Inauguracja roku w BWS

W piątek 14 października odbyła się 19 już inauguracja roku akademickiego w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza - najstarszej niepublicznej uczelni w regionie. Co zaskakujące, przez całą uroczystość, na tej nastawionej przecież na kształcenie praktyków uczelni, wyczuwało się atmosferę renesansowego humanizmu. Z tradycyjnych przemówień przebijała troska o przyszłych studentów i optymizm - wiara, że dzięki wiedzy i umiejętnościom nabytym na uczelni dadzą sobie radę w późniejszym zawodowym życiu.

bws tyszkiewicz
Od lewej: Ewa Madoń Kanclerz Uczelni, Jerzy Chrystowski JM Rektor Uczelni, Krystyna Tyszkiewicz Założyciel Uczelni, Ryszard Migdalski Przewodniczący Rady Nadzorczej Fundacji Bielski College Gospodarki Rynkowej - Założyciel Uczelni.


bws tyszkiewicz
Wyróżniający się absolwenci wraz z władzami Uczelni, od lewej: Enderle Joanna, Kilian Marcin, Kanik Małgorzata, Jerzy Chrystowski JM Rektor Uczelni, Kloc Mateusz, Ewa Madoń Kanclerz Uczelni, Pieszka Jacek, Pyjas Gabriela, Łebzuch Bożena


Ślubowanie
Ślubowanie


Trwająca ponad 2 godziny inauguracja autentycznie przykuła uwagę przyszłych studentów. Nie bez znaczenia były również rewelacyjne popisy chóru akademickiego „Gloriam Dei” kierowanego przez dr Aleksandrę Zeman.

Uroczystość inauguracji roku akademickiego w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza rozpoczął Rektor Uczelni dr Jerzy Chrystowski. Przywitał przybyłych gości, m. in.: Krystynę Tyszkiewicz, Mirosławę Nykiel, Grażynę Staniszewską, przedstawicieli innych uczelni wyższych. W swoim przemówieniu - skierowanym przede wszystkim do przyszłych studentów, podkreślił, że czas wieloletniej pracy na uczelni obfituje zarówno w obowiązki jak i przyjemności. Zapewnił, że nadrzędnym celem pracy kadry uczelnianej jest doprowadzenie studentów do szczęśliwego finału - tytułów inżyniera, architekta i licencjata. Co w połączeniu z prestiżem BWS da im dobrą pozycję na wymagającym rynku pracy.

Ewa Madoń, Kanclerz Uczelni, zwróciła uwagę na jakość i warunki nauki na bielskiej uczelni. Podkreśliła, że są one bardzo dobre - między innymi dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Pani Kanclerz przedstawiła możliwości jakie dają środki unijne - dzięki nim studenci uczestniczą w płatnych stażach, konferencjach, wyjazdach naukowych, mają do dyspozycji platformę e-learningu i doskonale wyposażone pracownie dydaktyczne.

Po przemówieniach odbyła się uroczysta immatrykulacja nowych studentów, odśpiewano tradycyjne „Gaudeamus igitur”. Świeżo upieczeni studenci wysłuchali pierwszego wykładu „Dylematy edukacji przedsiębiorczości - nauka czy praktyka”, który wygłosił prof. Jan Klimek ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wykładowca podkreślił jeszcze raz wagę i wartość jaką mają dla młodych ludzi lata studiów. Zachęcał ich do czerpania pełnymi garściami intelektualnych zysków z kontaktów z pracownikami uczelni. Stwierdził, że dzięki temu w przyszłości absolwenci odpowiednio ułożą sobie życie. O co chyba tak naprawdę wszystkim studiującym chodzi.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.