bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 lutego 2016
  • wyświetleń: 2152

Rabuś zmieniał tablice rejestracyjne

37-letni katowiczanin ma na swoim koncie kradzieże sklepowe. Rabuś podjeżdżał pod bielskie sklepy ze sprzętem RTV swoją Hondą, w której celowo zmieniał tablice rejestracyjne, aby zmylić pracowników obsługujących monitoring.

Reklama

W ubiegłym tygodniu sprawca skradł ekspres do kawy w bielskim sklepie przy ul. Bohaterów Monte Cassino. W niedzielę ponownie pojawił się w tym markecie. Jego łupem padły dwie konsole do gier. Podejrzane zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia pracowników ochrony, którzy natychmiast przekazali swoje spostrzeżenia stróżom prawa. Rabuś został zatrzymany.

W jego samochodzie policjanci odnaleźli specjalne naklejki, przy pomocy których sprawca zmieniał litery i cyfry w tablicy rejestracyjnej swojego samochodu. Wszystko po to, aby zmylić ochroniarzy obsługujących monitoring i odsunąć od siebie podejrzenia. Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. W poniedziałek usłyszał już zarzuty kradzieży. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.