
Wiadomości
- 8 lutego 2016
- wyświetleń: 3887
Sebastian Kawa sportowcem roku!
Jak co roku prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult spotkał się ze sportowcami, szkoleniowcami i działaczami miejskich klubów sportowych oraz olimpijczykami Podbeskidzia, żeby zgodnie z tradycją wręczyć "Harnasie" dla najlepszych zawodników.
Sportowcem Roku 2015 został Sebastian Kawa. Szybownik Aeroklubu Bielsko-Bialskiego w minionym roku wywalczył złoty medal Światowych Igrzysk Sportów Lotniczych w szybowcowych wyścigach równoległych, tytuł Mistrza Europy w klasie 18-metrowej oraz przywiózł brązowy krążek z mistrzostw świata w wyścigach. Można więc powiedzieć, że "stary mistrz", szósty raz z rzędu świętujący miano Sportowca Roku w Bielsku-Białej, obronił swoją pozycję. Nie mógł co prawda osobiście odebrać trofeum, bo przybywa w RPA, gdzie poleciał po nowy szybowiec, ale godnie zastąpił go ojciec, nauczyciel i mentor w jednej osobie - Tomasz Kawa.
Za plecami szybownika królowała sportowa młodzież rozsławiająca Bielsko-Białą na świecie. Wśród nominowanych były bowiem tenisistka Maja Chwalińska z BKT Advantage - medalistka mistrzostw Europy i świata młodziczek w drużynie oraz w deblu, a także kolarka torowa Justyna Kaczkowska, bielszczanka trenująca w UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin - mistrzyni świata i Europy juniorek w wyścigu na dochodzenie.
W pierwszej piątce znaleźli się jeszcze mistrzyni świata w kick-boxingu Marta Waliczek ze Stowarzyszenia Kick Boxing Dragon oraz Emilijus Zubas reprezentant Litwy, broniący barw piłkarskiej drużyny Podbeskidzia. Jak co roku prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult spotkał się ze sportowcami, szkoleniowcami i działaczami miejskich klubów sportowych oraz olimpijczykami Podbeskidzia, żeby zgodnie z tradycją wręczyć pamiątkowe "Harnasie" dla najlepszych.
Wśród trenerów wygrał Paweł Połtorzecki szkoleniowiec i prezes KSA Atemi, wychowawca rzeszy medalistów w karate. Najlepszą drużyną kapituła wybrała Rekord SSA, który w 2015 roku jako jedyny bielski zespół sięgnął po medale mistrzostw Polski, a tytuł Dobrodzieja Roku 2015 przyznano firmie DAAS Sp. z o.o. wspierająca odradzającą się w Bielsku-Białej koszykówkę.
ZOBACZ TAKŻE

[FOTO] Wypadek z udziałem ciężarówki na DK-1. Kierowca kompletnie pijany

[FOTO] 70 lat Beskidzkiego Koła Przewodników Turystycznych. Jubileusz w bielskim Ratuszu

[FOTO] Kraksa na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach. Były spore utrudnienia w ruchu

Gorący temat[FOTO] Katastrofa budowlana w centrum miasta. Runęła ściana zdezelowanej kamienicy!

#PocztowkazBielskaPocztówka z Bielska-Białej, którą przesyła @ewa_sza_

#PocztowkazBielskaPocztówka z Bielska-Białej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

