bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2016
  • wyświetleń: 1746

Zabezpieczyli tytoń bez akcyzy

Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji bielskiej komendy zatrzymali dwóch obywateli Armenii, którzy handlowali tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli ponad 60 kilogramów tytoniu. Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek uszczupliłoby Skarb Państwa na kwotę blisko 50 tys. zł.

Reklama

W środę wieczorem na ulicy Bystrzańskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej BMW, którym podróżowali dwaj obywatele Armenii w wieku 37 i 26 lat. W czasie przeszukania ich samochodu policjanci odnaleźli i zabezpieczyli ponad 60 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy, wagę elektroniczną oraz specjalne noże do cięcia tytoniowej krajanki.

Śledczy oszacowali, że poprzez swoją nielegalną działalność, zatrzymani narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku sięgające blisko 50 tys. zł. Właściciele nielegalnej kontrabandy trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje teraz prokurator.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.