bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2016
  • 17 lutego 2016
  • wyświetleń: 3502

Debatowali ws. "obywatelskiego"

W Ratuszu odbyło się spotkanie konsultacyjne ws. Budżetu Obywatelskiego. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Bielska-Białej, przedstawiciele Rad Osiedli i organizacji pozarządowych, a także wnioskodawcy, którzy wcześniej składali swoje propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

obywatelski
Spotkanie konsultacyjne ws. Budżetu Obywatelskiego · fot. UM Bielsko-Biała


Gospodarz spotkania - Jarosław Klimaszewski - omówił przebieg dotychczasowych edycji B.O., najistotniejsze zmiany uwzględnione w ostatnich uchwałach oraz przedstawił sprawozdanie z realizacji zwycięskich zadań w 2015 r. Tematem przewodnim przeprowadzonej dyskusji były zasady i procedury dotychczas obowiązujące w ramach budżetu partycypacyjnego. Uczestnicy spotkania zgłosili szereg uwag, propozycji zmian i ulepszeń, które ich zdaniem powinny znaleźć się w nowej odsłonie Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2017 rok.

Zgłoszone podczas spotkania propozycje zostały odnotowane i będą przedmiotem prac komisji merytorycznej Rady Miejskiej, której zadaniem będzie przygotowanie i przedłożenie Radzie Miejskiej nowego projektu uchwały. Przewodniczący Rady Miejskiej zadeklarował, iż nowa uchwała dotycząca Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok będzie przedmiotem dyskusji na najbliższej sesji w marcu 2016 r.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.