bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 lutego 2016
  • wyświetleń: 3557

26-latkowi grozi 12 lat więzienia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Prokuratura Rejonowa skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu Krystianowi M., który we wrześniu spowodował śmiertelny wypadek na ulicy Janowickiej w Bielsku-Białej.

Reklama

zatrzymanie
26-latkowi grozi do 12 lat za kratami · fot. KMP Bielsko-Biała


Mężczyzna prowadził samochód znajdując się w stanie nietrzeźwości - badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu. Z ustaleń śledczych wynika, że 26-latek jechał w terenie zabudowanym z prędkością 108 km/h, nie zachował szczególnej ostrożności poprzez nienależytą obserwację przedpola jazdy, bezpiecznej odległości od jadącego przed nim autokaru marki Neoplan, na skutek czego najechał na tył autokaru. Na skutek zderzenia 39-letnia pasażerka Peugeota odniosła poważne, wielonarządowe obrażenia ciała i trafiła do szpitala, gdzie zmarła.

Oskarżony nie był karany sądownie. Przestępstwo, którego dopuścił się 26-letni kierowca Peugeot, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

ab / bielsko.info

źródło: Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Południe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj