bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2011
  • wyświetleń: 5459

Bielskie alpinarium otwarte

Tuż obok schroniska na Szyndzielni uroczyście otwarto alpinarium. W ogrodzie będzie można zobaczyć ponad 170 gatunków drzew, krzewów i roślin zielonych występujących nie tylko w Beskidach, ale również na stokach górskich różnych części Europy.

Alpinarium przez ostanie lata było zaniedbane i nie spełniało swojej edukacyjnej roli. Dzięki współpracy samorządów Bielska-Białej, Gminy Wilkowice, a także Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i Nadleśnictwa Bielsko oraz Klubu Gaja możliwy był jego gruntowny remont.

W uroczystości, poza przedstawicielami instytucji zaangażowanych w renowację alpinarium, wzięli udział również uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Żywcu, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, bielskiego Ośrodka Edukacji „Sokrates” i Zespołu Szkół nr 6 w Tychach.

Otwarcie alpinarium pod Szyndzielnią · fot. UM Bielsko-Biała


Otwarcie alpinarium było również okazją do uroczystej inauguracji Święta Drzewa Klubu Gaja oraz wręczenia jednej z kilku statuetek Nagrody Czarodziejskiego Drzewa za wyjątkową realizację założeń programu Święto Drzewa. Otrzymała ją parafia ewangelicka w Szczyrku-Salmopolu za utworzenie w Beskidach Ogrodu Reformacji.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.