Wiadomości
- 27 stycznia 2016
- wyświetleń: 2995
Straż graniczna przejęła cudzoziemców
21 stycznia austriackie służby migracyjne przekazały funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej 15 cudzoziemców w ramach rozporządzenia Dublin III.

Do przekazania doszło w rejonie dawnego przejścia granicznego Zwardoń - Skalite. Przekazani cudzoziemcy to czternastu Rosjan narodowości czeczeńskiej oraz Ukrainka. Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy próbowali uzyskać w Austrii status uchodźcy, lecz część z nich to osoby, które już wcześniej starały się o nadanie statusu uchodźcy w Polsce. Obcokrajowcy zostali przyjęci przez Straż Graniczną zgodnie z rozporządzeniem unijnym Dublin III, w myśl którego cudzoziemcy zostają przekazani do kraju, w którym złożyli pierwszy wniosek o nadanie statusu uchodźcy.
W trakcie prowadzonych czynności służbowych większość cudzoziemców złożyła pisemne wnioski o wznowienie umorzonych przez stronę polską postępowań o nadanie statusu uchodźcy, jedynie zatrzymana Ukrainka zrezygnowała z takiej możliwości. Dwie spośród przekazanych osób zostaną umieszczone w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, pozostałe osoby skierowane zostały do Centralnego Ośrodka Recepcyjnego Urzędu do Spraw Cudzoziemców.
ZOBACZ TAKŻE
Straż Graniczna w Bielsku-Białej wydaliła obywatela Ukrainy po serii naruszeń prawa
Ukrainiec z wyrokiem wydalony z Polski. Straż Graniczna w Bielsku-Białej wykonała decyzję
Skradziony ciągnik siodłowy odzyskany w Hiszpanii dzięki międzynarodowej współpracy
Prosto z więzienia na granicę. Złodzieje z Ukrainy deportowany z Polski
Obywatel Ukrainy wydalony z Polski po serii naruszeń prawa
[FOTO] Nowi funkcjonariusze Straży Granicznej złożyli ślubowanie w Bielsku-Białej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







