Wiadomości
- 27 stycznia 2016
- 31 stycznia 2016
- wyświetleń: 6971
47 nowych mieszkań komunalnych
Dobiegają końca prace przy budowie bloku z nowymi mieszkaniami komunalnymi przy ulicy Jaskrowej 13 w Wapienicy.
Budynek o powierzchni użytkowej 2 518 m2 jest czterokondygnacyjny, niepodpiwniczony, posiada trzy klatki schodowe. Znajduje się w nim 47 mieszkań dostosowanych wielkością do norm przewidzianych dla lokali komunalnych - 10 mieszkań jednopokojowych o powierzchni do 31,5 m2., zarówno z kuchnią, jak i tylko z aneksem kuchennym oraz 37 mieszkań dwupokojowych o powierzchni od 44,3 do 52,9 m2 z kuchnią lub aneksem kuchennym.
Mieszkania będą miały instalację umożliwiającą podłączenie internetu. W budynku znajdują się również pomieszczenia gospodarcze. Wybrane mieszkania na parterze zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla osób z ograniczoną sprawnością ruchu, w tym niedowidzących. Do dyspozycji lokatorów są także miejsca parkingowe.
Wiosną nowy blok zostanie przekazany Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej, a ten z kolei zajmie się przydzielaniem poszczególnych mieszkań osobom oczekującym na lokal komunalny. Budynek będzie przekazany w stanie deweloperskim, co oznacza, że wykończeniem, czyli położeniem podłóg, malowaniem ścian, montażem wyposażenia kuchni i łazienek zajmą się już przyszli lokatorzy według swych potrzeb i możliwości oraz upodobań.
To nie koniec budowy nowych mieszkań komunalnych w Bielsku-Białej. W najbliższych latach powstanie sześć bloków przy ulicy Wapiennej i ulicy Solskiego, w których znajdzie się w sumie ponad 200 mieszkań. Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego, który realizuje to zadanie, zlecił już wykonanie projektu, który przechodzi właśnie etap konsultacji. Rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane na przełom 2016 i 2017 roku.
ZOBACZ TAKŻE
[FOTO] Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego na obwodnicy. Kierowca w szpitalu
Willa Bartelmussa może zostać sprzedana z 70% bonifikatą. Miasto liczy na ratunek dla zabytku
Dotacje na rozwój rodzinnych ogrodów działkowych. Rada Miejska przyjęła nowe zasady wsparcia
Petycja z ponad 1500 podpisami trafiła do Ratusza. Młodzi apelują o bezpłatną komunikację dla uczniów
DzisiajSpotkajmy się offline. W Bielsku-Białej odbędzie się wykład o intymności dzieci i młodzieży w sieci
Apel o pilną wymianę gazociągu przy ul. Żeńców. Mieszkańcy wskazują na zagrożenie i liczne awarie
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.










