
Wiadomości
- 25 stycznia 2016
- wyświetleń: 9601
Pożar domku letniskowego - zdjęcia
11 zastępów straży pożarnej uczestniczyło w akcji gaszenia drewnianego domku letniskowego w Szczyrku położonego wysoko w górach. Dojazd do miejsca zdarzenia utrudniał górski teren i duża ilość śniegu.
Informacja o pożarze wpłynęła do miejskiego stanowiska kierowania w piątek o godzinie 4.30. Z uwagi na trudne usytuowanie palącego się obiektu (teren o znacznym nachyleniu, wąska droga dojazdowa oraz duży opad śniegu) jedyną jednostką, która dotarła w pobliże miejsca pożaru była lokalna jednostka OSP Szczyrk wyposażona w auto z napędem terenowym zabezpieczona dodatkowo łańcuchami śniegowymi. Pozostałe zastępy ze względów bezpieczeństwa, a także realne obawy o całkowite zablokowanie przejazdu zostały zatrzymane w określonym wcześniej miejscu koncentracji. Dalszy dojazd ratowników i sprzętu odbywał się przy użyciu pojazdów typu Quad. Pożarem całkowitym objęty był drewniany domek letniskowy.
Czynności ratowników polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz prowadzeniu działań w obronie, zapobiegając rozprzestrzenianiu się pożaru na sąsiednią zabudowę. Po ustaleniu i telefonicznym kontakcie z właścicielem domku, otrzymano potwierdzoną informację, że w palącym się budynku nikt nie przebywał. Przyczynę pożaru ustala policja. Spaleniu uległ w całości letniskowy budynek drewniany z wyposażeniem. Działania zakończono po blisko 10 godzinach.
ZOBACZ TAKŻE

Pożar altany w Jaworzu. Szybka reakcja zapobiegła tragedii

[FOTO] Pożar poddasza domu jednorodzinnego przy ul. Napędowej w Bielsku-Białej

Gorący temat[FOTO] Pożar mieszkania przy ul. Żywieckie Przedmieście. 12 osób ewakuowanych

Gorący tematPożar budynku mieszkalnego w Międzyrzeczu Dolnym. Trwa akcja służb

Tragiczny pożar w Bielsku-Białej. Nie żyje 64-letni mężczyzna

Ewakuacja 300 osób z hotelu w Szczyrku. Przyczyną pożar papierowych ręczników
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

.jpg)