bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2011
  • wyświetleń: 2653

Oddaj swój stary telefon

Ruszyła akcja, która polega na wrzucaniu niepotrzebnych "komórek" do specjalnych pojemników. W ten sposób wspieramy fundacje pomagające niepełnosprawnym i dzieciom z domów dziecka.

Telefonów nie wolno wyrzucać do śmieci - oddając je, pomagamy potrzebującym i chronimy środowisko. Wszystkie niepotrzebne telefony zbierają i sortują pracownicy firmy recyklingowej. Ważne, aby w aparatach nie było karty SIM! Komórki dzielone są na trzy grupy, te które działają, wymagają naprawy i na te, które są już bezużyteczne.

Sprawne telefony i te naprawione trafiają do nowych właścicieli w krajach rozwijających się. Z tych bezużytecznych odzyskuje się surowce. Pieniądze przekazywane są Fundacji Świętego Mikołaja oraz Fundacji Dzieci w Potrzebie. Obie działają od kilkunastu lat i pomogły już kilkunastu tysiącom dzieci.

W województwie śląskim działa kilkadziesiąt punktów, w których można oddać aparat na szczyny cel. Do akcji włączyły się między innymi: Księgarnia dla dzieci Elf w Bielsku-Białej (ul. Wzgórze 12), Ośrodek Kultury w Brzeszczach (ul. Narutowicza 1), Cieszyński Ośrodek Kultury (Rynek 12), Oświęcimskie Centrum Kultury (ul. Śniadeckiego 24), Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku (ul. Myśliwska 34) oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wadowicach (ul. Mickiewicza 16).

Szczegółowe informacje o akcji i adresy punktów zbiórki dostępne na stronie zbiorkatelefonow.pl.

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.