Wiadomości

  • 11 stycznia 2016
  • 2 lutego 2016
  • wyświetleń: 5861

Zimowy spacer z BuggyGym - zdjęcia

W minioną sobotę w dziesięciu polskich miastach odbyło się plenerowe wydarzenie "Rusz się zimą z BuggyGym". Rodzice niemowląt i małych dzieci spotkali się na świeżym powietrzu, aby wspólnie spędzić czas aktywnie i zdrowo.

Zimowy spacer z BuggyGym - 30.01.2016 · fot. BuggyGym


Spacerując i ćwicząc w parkach, lasach i na osiedlach stworzyli swoisty happening aktywnego i radosnego rodzicielstwa, zarażając przechodniów swoją energią. W wydarzeniu, które miało miejsce między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu , Gdańsku i Bielsku-Białej, uczestniczyło ponad 500 osób.

Spacer był częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej, którą tej zimy prowadzi stowarzyszenie BuggyGym. Instruktorzy BuggyGym na co dzień organizują treningi fitness na świeżym powietrzu dla rodziców z dzieckiem w wózku w wielu polskich miastach. Kampania ma na celu zachęcenie rodziców niemowląt i małych dzieci do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu również w okresie zimowym.

Specjaliści współpracujący ze stowarzyszeniem: lekarze, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness, terapeuci integracji sensorycznej i pedagodzy, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, publikując na stronie http://www.zimaniejestzla.pl artykuły tłumaczące między innymi , jak przygotować maluszka do wyjścia na spacer w okresie zimowym: jak go ubrać, zadbać o jego żywienie, jak wzmacniać organizm dziecka i chronić je przed przeziębieniem.

- Naszym celem jest aktywizowanie rodziców, promowanie zdrowego stylu życia rodzin w zimie, uświadomienie społeczeństwu, jakie korzyści płyną ze spędzania czasu z dziećmi na świeżym powietrzu - tłumaczy Sarka Solecka, prezes stowarzyszenia BuggyGym.

ups / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.