bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 października 2011
  • wyświetleń: 2636

Sezon grzewczy rozpoczęty

- Dzisiaj mamy nawał zgłaszających zapotrzebowanie na ciepło - powiedział nam 10 października prezes PK Therma Józef Niedokos. - Są to przede wszystkim szkoły i instytucje - większość bielskich spółdzielni mieszkaniowych poprosiło o włączenie ciepła już w ubiegłym tygodniu.

Pierwsza o ciepło do ogrzewania mieszkań poprosiła SM Strzecha (zresztą tak samo jak w ubiegłym roku) - już 3 października. Kolejne były: SM Podgórska, Śródmiejska, Złote Łany i Beskidzka. SM Karpacka rozpoczęła ogrzewanie dopiero w poniedziałek 10 października (Karpacka ostatnia była również w ub. roku).

Sezon grzewczy w Bielsku-Białej rozpoczął się w tym roku 4 października. Rok temu ogrzewać spółdzielcze mieszkania rozpoczęto 6 września, dwa lata temu kaloryfery w blokach zaczęły grzać dopiero 1 października, 3 lata temu - ogrzewanie ruszyło 15 września a cztery lata temu - 5 września.

Obecnie ciepło do bielskich spółdzielni mieszkaniowych dostarczane jest z EC 2 w Czechowicach-Dziedzicach. Bielska elektrociepłownia zostanie uruchomiona jak nadejdzie poważniejsze ochłodzenie, czyli gdy średnia temperatura spadnie poniżej 6 stopni Celsjusza. W tym sezonie grzewczym EC1 wykorzystywać będzie jeszcze stare kotły - nowe ruszą w przyszłym roku.

adv / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.