bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 listopada 2015
  • wyświetleń: 5124

95-lecie szkoły w Kamienicy - zdjęcia

Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalny w Kamienicy obchodzi jubileusz 95-lecia istnienia. W poniedziałek, z okazji tego doniosłego jubileuszu, odbyła się uroczysta akademia.

95-lecie szkoły w Kamienicy · fot. UM Bielsko-Biała


Placówka, w skład której wchodzą Szkoła Podstawowa nr 23 oraz Gimnazjum nr 22, przejęła tradycje Polskiej Szkoły Państwowej w Kamienicy, która działała od 1920 r. To jedna z najstarszych placówek oświatowych w naszym mieście. Obecnie ZSPG znajduje się w trzech budynkach. Szkoła podstawowa zlokalizowana jest przy ul. Jeżynowej, a gimnazjum i hala sportowa przy ul. Karpackiej.

A akademii wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miejskich, władz oświatowych, Rady Osiedla, Rady Rodziców. Nie mogło zabraknąć również absolwentów placówki, a także emerytowanych pedagogów. Uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali program artystyczny oraz wystawę, na której zaprezentowano m.in.: zabytkowe pomoce naukowe, stare zeszyty, świadectwa oraz eksponaty będące własnością szkoły.

Obchody jubileuszu były również okazją po podsumowania dokonań uczniów. Nie sposób wymienić ich wszystkich, ale warto zwrócić uwagę na aktywny udział w olimpiadach przedmiotowych, konkursach artystycznych czy zawodach sportowych. Szkoła także regularnie bierze udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.