bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 listopada 2015
  • wyświetleń: 2211

Wymyślił rozbój, bo bał się rodziców

21-latek powiadomił policjantów z komisariatu II w Bielsku-Białej o rozboju, do którego nie doszło. Mężczyzna twierdził, że został pobity przez dwóch bandytów, którzy następnie skradli mu telefon komórkowy. Śledczy ustalili, że do rozboju nie doszło, a młody mężczyzna skłamał, gdyż bał się przyznać rodzicom do zagubienia telefonu.

Mężczyzna stawił się w II Komisariacie w Bielsku-Białej, gdzie złożył zawiadomienie o przestępstwie. Z jego relacji wynikało, że wieczorem na ulicy Partyzantów został zaatakowany przez dwóch napastników, którzy pobili go i okradli. Ich łupem rzekomo padł telefon komórkowy o wartości 400 zł. "Pokrzywdzony" z najmniejszymi szczegółami opisał przebieg zdarzenia i wygląd napastników.

Już wstępne czynności przeprowadzone w tej sprawie przez policjantów nasuwały szereg pytań i wątpliwości. Śledczy przejrzeli zapisy monitoringu miejskiego.Sprawdzali także każdy szczegół, który mógł przyczynić się do wyjaśnienia tej sprawy. Czynności te doprowadziły do ustalenia, że do rozboju w ogóle nie doszło. Pod naporem szczegółowych pytań policjantów, mężczyzna przyznał się, że wymyślił zdarzenie, gdyż zgubił telefon i obawiał się reakcji rodziców. Teraz za fikcyjne zgłoszenie grożą mu 2 lata więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.