Najlepsze zdjęcie z wakacji

  • 9 lipca 2024
  • wyświetleń: 617

Drugi przegląd artystów ulicznych - "BBusking"

Już 13 lipca odbędzie się druga edycja festiwalu BBusking, który na nowo ożywi miasto występami utalentowanych artystów ulicznych. Tym razem centrum Bielska-Białej zamieni się w prawdziwą scenę pod gołym niebem, oferując aż osiem przystanków artystycznych, gdzie będzie można podziwiać różnorodne talenty.

Drugi przegląd artystów ulicznych - "BBusking"
Drugi przegląd artystów ulicznych - "BBusking" · fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UMBB


"Busking to występy uliczne o charakterze artystycznym - muzyczne, akrobatyczne, kuglarskie, teatralne… Podczas nich przestrzeń publiczna zamienia się w scenę, widownią są przechodnie, a wynagrodzeniem datki wrzucane do kapelusza, głośne oklaski i uśmiechy. Kolektyw Artystyczny Kapelusznik wraz z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej oraz Galerią Sfera zapraszają wszystkich na drugi przegląd artystów ulicznych w Bielsku-Białej - BBusking 13 lipca w godzinach od 12.00 do 22.00" - informuje Urząd Miejski.

Miejsca gdzie można będzie zobaczyć artystów  • na Rynku z hula-hop wystąpi uczennica Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku Róża Janicka-Maj,
  • na placu Bolesława Chrobrego będzie można zobaczyć akrobatkę powietrzną Julię Dynak,
  • żywe rzeźby - bańkowe wróżki z agencji Street Art Masters opanują ulicę Cechową,
  • wirtuoz gitary Mariusz Goli przestrzeń przy figurce Reksia,
  • Iluzjoniści Dawid Jasiński, Paweł Janus i Andrzej Rzeszuto zadziwią klientów Galeria Sfera,
  • tancerze Bielskich Szkół Tanecznych roztańczą Punkt 11,
  • Teatr Lalek w wykonaniu Katarzyny i Włodzimierza Pohlów w spektaklu Everyman zaprezentuje się na placu Wojska Polskiego.


Grande finale wydarzenia zaplanowano o 22.00 na placu Chrobrego. Wystąpią Tahira Oriental Dancer, grupa tańca orientalnego Hikaya, Teatr Ognia Tesserakt oraz grupa perkusyjna Walimy w Kocioł.

W zapowiedzi wydarzenia czytamy, "gdy zapada zmrok, a pierwsze gwiazdy zaczynają mrugać na nocnym niebie, zaczarowany świat arabskiej nocy ożywa w rytmie tajemniczych melodii. Przybądź i usiądź obok ogniska. Zobacz, jak płomienie tańczą w blasku księżyca, a tancerki wirują w rytm hipnotyzujących bębnów.

Czy jesteś gotowy wkroczyć do krainy, gdzie magia staje się rzeczywistością, a każdy ruch opowiada historię pełną tajemnic? Zanurz się w tej niezwykłej opowieści, której nie znajdziesz na kartach żadnej księgi - to spektakl, który musisz zobaczyć na własne oczy. "Arabska noc. Sen sułtana" to jedyne w swoim rodzaju show, podczas którego Tahira i jej grupa Hikaya, Teatr Ognia Tesserakt oraz Grupa Perkusyjna Walimy w Kocioł połączą siły, aby podarować Wam prawdziwą ucztę dla zmysłów. Dołączcie do nas pod gwiaździstym niebem i pozwólcie, aby arabska noc przeniosła Was w miejsce, gdzie ogień, ruch ciała i muzyka współistnieją w idealnej harmonii
".

Drugi przegląd artystów ulicznych - "BBusking"

Zac / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.