Najlepsze zdjęcie z wakacji

  • 23 listopada 2022
  • wyświetleń: 1178

Wakacje na Karaibach - samodzielnie czy z biurem podróży?

Materiał partnera:

Wakacje na Karaibach dla wielu z nas są spełnieniem najskrytszych marzeń. Nie da się bowiem ukryć, że te rajskie wyspy kuszą nie tylko świetną pogodą, ale także całkiem inną atmosferą i tradycjami. Co więcej noclegi na Karaibach mogą być maksymalnie luksusowe i zapewnić nam dostęp do szeregu innych atrakcji. Niemniej jednak każdy z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że wakacje na Karaibach nie będą należeć do najtańszych. Te magiczne wyspy cenią się dość wysoko, a turyści mają możliwość zorganizowania wczasów zarówno na własną rękę jak i w systemie all inclusive. Co więc warto wybrać?

Wczasy na Karaibach - koszty przelotów 

Nie da się ukryć, że to, co będzie nas najwięcej kosztować podczas wczasów na Karaibach to nic innego jak tylko przeloty. Okazuje się również, że bardzo ciężko będzie znaleźć lot bezpośredni na konkretne wyspy z naszego kraju. Zwykle konieczna będzie przesiadka na paryskim lotnisku, skąd będzie można dalej kontynuować podróż. W przypadku kosztów przelotów - jeśli decydujemy się na zorganizowanie naszych wakacji całkowicie samodzielnie, wówczas musimy liczyć się z tym, że możemy zapłacić nawet ponad 6000 złotych. Najdroższe loty będą czekały na nas na najbardziej egzotyczne wyspy jak np. St.Kitss and Nevis lub Martynika. Z drugiej zaś strony wybierając w tym wypadku all incluvise- przeloty są już uwzględnione w cenie. Można więc powiedzieć, że taką samą cenę czyli około 6000 złotych zapłacimy za przeloty, noclegi na Karaibach, a także posiłki w hotelu. Jak więc widać, względy ekonomiczne przemawiają tutaj na korzyść rozwiązania all inclusive.

Wakacje na Karaibach- ceny hotelów all inclusive i na własną rękę

Kolejną kwestią, którą warto rozważyć na wakacje all inclusive na Karaibach - czy też na własną rękę - są oczywiście ceny zakwaterowania. Okazuje się bowiem, że tu znów można jasno powiedzieć, że dosłownie wszystko zależy od tego, na jaką wyspę zdecydujemy się wybrać. Ceny za noc jednak- dla jednej osoby dorosłej - mogą zaczynać się już nawet od 200-250 złotych. Oczywiście mowa tu o hotelu w średnim standardzie, który tak naprawdę nie posiada zbyt wielu udogodnień. Najlepsze noclegi na Karaibach to oczywiście koszt o wiele wyższy. Z kolei jeśli wybierzemy wakacje all inclusive na Karaibach, możemy cieszyć się w tym momencie znaczną redukcją kosztów. Hotele na Karaibach są już bowiem wliczone w cenę całej wycieczki wykupowanej u agenta biura podróży. Jak więc widać wakacje all inclusive na Karaibach znów mogą okazać się o wiele tańsze.

Wczasy na Karaibach - jak przedstawiają się ceny w restauracjach?

Każdy podróżny, wybierając się na wczasy na Karaibach świadomy jest tego, że po prostu będzie musiał coś jeść. Nie ukrywajmy, ale ceny żywności ponownie są uzależnione od wyspy. Jak wiadomo na rozrywkowej Jamajce czy Dominikanie, gdzie nie brakuje turystów, za jeden posiłek możemy zapłacić nawet około 100 złotych lub więcej. Z kolei na cichej i spokojnej Grenadzie, koszty te mogą nas z kolei wynieść jedynie 40 złotych. Jednocześnie jeśli uwzględnimy fakt, że podczas tygodniowego pobytu będziemy w restauracjach gościć co najmniej kilka razy, wówczas musimy przygotować się na pokaźny wydatek. Dodatkowo najlepsze hotele na Karaibach i ich restauracje również oferują mocno zawyżone ceny. Wybierając wakacje na Karaibach all inclusive posiłki wliczone są w cenę, więc ponownie takie rozwiązanie może być dla nas o wiele tańsze.

Wakacje na Karaibach - transport z lotniska i na lotnisko

Jedną z bardziej problematycznych kwestii, w momencie kiedy decydujemy się na wczasy na Karaibach, staje się nic innego jak tylko transport. Hotele na Karaibach zwykle znajdują się w urokliwych miejscach, jednak daleko od lotniska. Wobec tego jeśli noclegi na Karaibach na nas czekają, to będziemy musieli sprawnie zorganizować transport. Na komunikację miejską i taksówki zwykle ciężko jest liczyć. Pozostaje więc wynajęcie auta, a to z kolei dodatkowy koszt. W przypadku kiedy wybierzemy wakacje na Karaibach all inclusive, możemy cieszyć się przejazdem już zorganizowanym. To z kolei sprawia, że bus lub taksówki z danego biura podróży będą już na nas czekały na lotnisku i zabiorą nas do hotelu.

Wakacje all inclusive na Karaibach czy na własną rękę?- kwestie organizacyjne

Jeśli organizacja i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik nie jest naszą mocną stroną, wówczas wakacje all inclusive na Karaibach mogą się okazać dla nas świetnym rozwiązaniem. To właśnie dzięki nim będziemy mogli liczyć na pełną organizację - posiłków, zakwaterowania oraz transportu. Wobec tego wakacje all inclusive na Karaibach pomogą się nam nimi cieszyć, bez zbędnej odpowiedzialności.
Wakacje all inclusive na Karaibach czy samodzielne wczasy - co warto wybrać?
Nie da się ukryć, że wakacje all inclusive na Karaibach w wielu przypadkach będą o wiele korzystniejszym rozwiązaniem. Mowa tu chociażby o tym, że dzięki nim nie musimy martwić się już o hotele na Karaibach czy posiłki. Wakacje na Karaibach all inclusive stają się więc świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie tylko chcą zaoszczędzić, ale także cieszyć się spokojnie spędzonymi wartościami.
 
restauracje Karaiby shutterstock 669400954

wakacje Karaiby shutterstock 340787885

Loty na Karaiby shutterstock 1637745907

zdjęcie główne Karaiby shutterstock 1063645616