bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 29 września 2011
  • 1 października 2011
  • wyświetleń: 4524

Siatkarze BBTS zaczęli sezon

Za nami:

Dziesięciotygodniowy okres przygotowawczy siatkarzy TS BBTS Bielsko-Biała do sezonu 2011/2012 dobiega końca. W sobotę 1 października o godzinie 17.00 podopieczni Przemysława Michalczyka zainaugurują pierwszoligowe rozgrywki. W pierwszej kolejce bielszczanie podejmą w hali BBOSiR-u przy ulicy Bratków MUKS Joker Rodło Piła. Rywale mają w nazwie „jokera”, ale trzymając się karcianej terminologii, więcej asów w swojej talii wydają się mieć gospodarze.

siatkówka, TS BBTS Bielsko-Biała
Siatkarze TS BBTS · fot. UM Bielsko-Biała


Po sezonie 2010/2011, w którym bielszczanie zajęli 7 miejsce, zespół TS BBTS został gruntownie przebudowany. Pozostało tylko trzech siatkarzy: Kamil Gutkowski, Tomasz Kalembka i Przemysław Czauderna, a działacze BBTS w okresie transferowym pozyskali dziesięciu nowych zawodników. Kapitanem drużyny został Peter Divis - 33-letni słowacki internacjonał, mający za sobą występy w Turcji, Francji, Rosji, we Włoszech, w Czechach i Austrii, znany także z gry w zespołach polskiej ekstraklasy. Rok młodszy jest Jarosław Macionczyk, także mający za sobą występy w polskiej ekstraklasie, a kadrę zespołu uzupełnia „młoda fala”: Bartosz Buniak, Bartłomiej Latocha, Mariusz Marcyniak, Dawid Migdalski, Krzysztof Modzelewski, Bartłomiej Piekarczyk, Kacper Popik i Wojciech Włodarczyk.

- Ta mieszanka utalentowanej młodzieży i doświadczenia pozwala mieć nadzieję na osiągnięcie dobrej pozycji w tabeli i granie o najwyższe cele w play off - twierdzą sympatycy BBTS.

Na poparcie swoich słów mają wyniki sparingów z zajęciem pierwszego miejsca w turnieju Beskidy, pierwszy raz w dziesięcioletniej historii tej imprezy. Nic więc dziwnego, że z wielkimi nadziejami czekają na pierwszy gwizdek.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.