bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 25 września 2011
  • wyświetleń: 1956

Lekkoatletyczne czwartki

Drugi z serii „Lekkoatletycznych czwartków” w Bielsku-Białej przyniósł nowe rekordy. Pierwszy - najważniejszy to rekord frekwencji, bo do szkół, które wzięły udział w ubiegłotygodniowej inauguracji dołączyła Szkoła Podstawowa nr 32.

O kolejne postarały się startujące dzieci. Najlepszymi zawodnikami wczorajszej edycji, po przeliczeniu wyników na punkty, okazali się: wśród dziewcząt Anna Czader i wśród chłopców Michał Badura. 12-letnia uczennica Szkoły Podstawowej w Jaworzu wygrała bieg na 60 metrów z czasem 8,38 sek.

Tydzień temu w tej konkurencji była druga z rezultatem gorszym o ponad pół sekundy! Jej trenerka Katarzyna Dobija miała więc powód do zadowolenia.

Natomiast 10-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 36, podopieczny Barbary Badury, debiutował w konkurencji rzut piłeczką palantową i wynikiem 38,70 m o ponad 12 metrów poprawił ubiegłotygodniowy najlepszy wynik zawodów.

Zawodnicy i ich opiekunowie otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy medaliści wyjechali ze stadionu lekkoatletycznego w Wapienicy z medalami ufundowanymi przez Urząd Miejski i pamiątkowymi dyplomami „Lekkoatletycznych czwartków” podpisanych przez patrona tej ogólnopolskiej akcji wicemistrza olimpijskiego i mistrza Europy w biegu na 100 metrów Mariana Woronina.

Warto także podkreślić, że najlepsi zawodnicy sprzed tygodnia Agata Kawecka i Wojciech Loranc poprawili swoje rezultaty - 11-letnia sprinterka uzyskała na 60 metrów czas lepszy o 0,14 sek, a 11-letni biegacz na dystansie 1000 metrów "urwał" ze swojego rezultatu pond 4,5 sek. Kolejne zawody odbędą się 29 września. Czekamy więc na kolejne rekordy.

ups / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.