bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 19 września 2011
  • 24 września 2011
  • wyświetleń: 1900

Rowerowy EDF Tour w regionie

Za nami:

Ponad 60 zawodników, trójkołowe rowery, zmagania czołówki Polskich sportowców, rywalizacja oraz integracja- wszystko to będzie można zobaczyć i poczuć już w kolejny weekend (24 i 25 września) w Mazańcowicach koło Bielska-Białej, gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF Tour 2011.

niepełnosprawny, kolarz, kolarstwo


Tegoroczna edycja Mistrzostw Polski zapowiada się bardzo interesująco. Zawodnicy wystartują w 3 kategoriach z podziałem na kobiety i mężczyzn: jeżdżący na rowerach klasycznych, ręcznych oraz w grupie integracyjnej. W sobotę o godzinie 12:00 ze startu wspólnego ruszy pierwsza grupa kolarska. W niedzielę ostry start indywidualny zaplanowano na godzinę 11:00. „Całej imprezie będzie towarzyszyła oprawa muzyczna, a sportowych emocji dostarczą nam czołowi zawodnicy jak tegoroczny Wicemistrz Świata Arkadiusz Skrzypiński, Grzegorz Guz czy Monika Pudlis”- mówi Łukasz Szeliga, prezes Beskidzkiego Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego START.

Mistrzostwa są kontynuacją kolarskich imprez pod hasłem „Z biegiem Wisły bez Barier - EDF TOUR” organizowanych przez bielsko-bialski START od roku 2007. „Ta integracyjna impreza została zainicjowana dzięki pomocy EDF Polska. Tegoroczną edycję wspierają i współfinansują również PFRON, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Śląskie- Pozytywna Energia”- wymienia Jarosław Kowalczyk, współorganizator Mistrzostw. „Jesteśmy w trakcie ‘odświeżania’ wizerunku naszego Zrzeszenia, a wydarzenia formatu Mistrzostw Polski w kolarstwie czy narciarstwie alpejskim utwierdzają nas tylko w przekonaniu o dobrym kierunku tych zmian”- dodaje Szeliga.

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć organizatorom dobrej pogody oraz jeszcze lepszej formy. W imieniu EDF Polska oraz BZSR START serdecznie zapraszamy w weekend 24-25 września do Mazańcowic, aby przyjrzeć się zmaganiom niepełnosprawnych sportowców.

adv / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.