bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 16 września 2011
  • 18 września 2011
  • wyświetleń: 2710

Rodzinny Rajd Rowerowy

Za nami:

18 września o godzinie 10.00 rozpocznie się 31. Rodzinny Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej. Jak co roku weźmie w nim udział kilka tysięcy rowerzystów amatorów, startujących w różnych kategoriach takich jak najliczniejsza grupa, najmłodszy, najstarszy uczestnik oraz najbardziej liczna reprezentacja szkoły.

rower
fot. Bielskie Towarzystwo Cyklistów


rajd rowerowy


Uczestnicy rajdu wystartują z Placu Ratuszowego w Bielsku-Białej i będą mieli za zadanie przejechanie ok. 30 km. W tym roku trasa będzie wiodła przez Lipnik, Kozy (półmetek), Janowice z metą w Parku Rosta w Komorowicach, gdzie na rowerzystów będzie czekał ciepły posiłek przygotowany przez organizatorów. Po zakończeniu rajdu odbędzie się piknik, podczas którego zostaną wręczone atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Znajdą się wśród nich m.in. rowery, kaski i sakwy rowerowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe koszulki związane z rajdem.

Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Bielskie Towarzystwo Cyklistów, to impreza z długą tradycją, ciesząca się ogromną popularnością wśród mieszkańców powiatu bielskiego. Siłą jego sukcesu jest to, że praktycznie każdy może w nim wziąć udział. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, uczestniczą w nim całe rodziny zarówno dzieci, jak i ich dziadkowie. Wystarczy chęć, sprawny rower i oczywiście kask ochronny. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i wspólne uprawianie sportu.

Nic dziwnego, że Rodzinny Rajd Rowerowy jest jednym z ważniejszych wydarzeń sportowych w powiecie bielskim. W organizację rajdu zaangażował się m.in. urząd Miasta Bielsko -Biała, gmina Kozy, Towarzystwo Przyjaciół Bielsko-Białej i Podbeskidzia, a wśród sponsorów znalazły się największe firmy z regionu.

- Uprawianie sportu i zdrowy styl życia to wartości, które warto promować. Wychodząc z tego założenia Zakłady Tłuszczowe „Bielmar” po raz kolejny zostały jednym ze sponsorów Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Uważamy, że to wydarzenie doskonale wpisuje się w filozofię naszej firmy, która sama organizuje akcję edukacyjną „Śniadaniowa Klasa” mającą na celu propagowanie dobrych nawyków żywieniowych i jedzenia śniadań. Tymczasem jednak trzymamy kciuki za wszystkich uczestników rajdu, a szczególnie za pracowników naszej firmy, którzy w nim startują - mówi Aleksander Szałajko z Z.T. „Bielmar”.

adv / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.