bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 4 grudnia 2014
  • 22 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3874

Dębowiec czeka na większe mrozy

Bielsko-Bialski Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski "Dębowiec" jest przygotowany do tegorocznego sezonu zimowego, czeka tylko na nieco większe mrozy.

Przygotowania objęły, wcześniejszy niż zwykle, jesienny przegląd kolei na Dębowcu. Dalsze prace, czyli m.in. naśnieżanie stoków, będą możliwe do zrealizowania dopiero przy odpowiednich temperaturach powietrza.

Dębowiec - 18.01.2014
Dolna stacja kolei kanapowej na Dębowcu · fot. bielsko.info


- Rozpoczęcie sezonu zimowego zależy oczywiście od pogody. Potrzebujemy czterech lub pięciu dób, kiedy temperatura spada poniżej -4, -5 stopni, aby przystąpić do naśnieżania stoku. Po jego naśnieżeniu, przygotowaniu i zabezpieczeniu obie trasy (dziecięcą oraz podstawową) musi jeszcze odebrać GOPR. Potem możemy udostępnić ośrodek dla narciarzy. Wtedy też ruszą wypożyczalnie sprzętu - wyjaśnił Tomasz Pezda z Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego "Dębowiec".

W zimowym sezonie na podbeskidzkich narciarzy, oprócz właściwie przygotowanych tras zjazdowych, będą czekać różnorodne atrakcje w postaci zawodów o Puchar Reksia, Beskidzkich Nadziei czy Amatorskich Mistrzostw Bielska-Białej w narciarstwie alpejskim, a w trakcie ferii - zajęcia na śniegu i nauka jazdy na nartach. Poza tym BBOSiR planuje przeprowadzenie zabawy "zjazd na byle czym".

- Liczymy na odpowiednią temperaturę i mamy nadzieję, że ośrodek na Dębowcu także w tym sezonie będzie ulubionym miejscem spędzania czasu na nartach przez mieszkańców Bielska-Białej oraz jego okolic - dodaje Tomasz Pezda.

KO / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.