Sport

  • 30 września 2014
  • wyświetleń: 2701

Bielszczanka w kadrze pływaków

Zarząd Polskiego Związku Pływackiego opublikował aktualne listy zawodników kadry narodowej juniorów. W kategorii junior młodszy znalazła się wśród nich zawodniczka UKS Nowy Klub Pływacki Bielsko-Biała - Natalia Działkowska.

Natalia rozpoczynała swoją karierę pływacką w wieku 6 lat w Beskidzkim Stowarzyszeniu Pływackim pod okiem Rafała Pasternaka, a jako 8-latka przeniosła się do ULKS Victoria Kozy (trener Krzysztof Szpara). Od sezonu 2012/2013 reprezentuje barwy bielskiego klubu (trener Ryszard Nowak).

Aktualnie jest uczennicą Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej, gdzie od bieżącego roku szkolnego funkcjonuje klasa sportowa o profilu pływanie. Jej trenerem prowadzącym jest tam Lidia Tetmajer.

Natalia Działkowska
Natalia Działkowska


Pierwszy medal Natalia wywalczyła w roku 2009 na zawodach w Myślenicach. Od tej pory stała się wszechstronną zawodniczką startująca we wszystkich stylach pływackich. Tylko ubiegłym sezonie przywiozła z różnych imprez 38 medali.

W jej kolekcji znajdują się 23 trofea mistrzostw okręgu w tym tytuły Mistrza Śląska, powołania do Kadry Wojewódzkiej Młodzika, brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Wiednia, statuetki najlepszej zawodniczki zawodów m. in. w Myślenicach, Katowicach, Tychach, Radlinie czy Krakowie. Ostatni sezon bielska pływaczka zakończyła miejscami w czołówkach ogólnopolskich rankingów w konkurencjach 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.