bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 25 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2657

III Marsz Nordic Walking

W niedzielę 31 sierpnia odbył się III Marsz Nordic Walking „Chodzę Bo Lubię”. Już po raz trzeci Fundacja Rozwoju Sportu, Turystyki i Rekreacji „Na Przełaj” oraz Gmina zaprosiły miłośników aktywnego spędzania czasu na malownicze beskidzkie trasy.

Reklama

nordic walking


W tegorocznym marszu wzięło udział ok. 150 uczestników. Do wyboru były trzy zróżnicowane pod względem trudności trasy ze startem i metą zlokalizowaną przy dolnej stacji kolejki Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego „Dębowiec”.

Pierwsza z nich o długości 13 kilometrów przez Dębowiec i Szyndzielnię określona została mianem „wymagająca” i na niej właśnie rozegrano sportową rywalizację, a każdemu startującemu zmierzono dokładnie czas przemarszu. Na pozostałych czasu już nie mierzono, a każdy z uczestników miał pokonać… tylko swoje słabości.

Druga trasa o nazwie „rekreacyjna” miała długość około 8 kilometrów przez Dębowiec i Wapienicę, a trzecia o długości 5 kilometrów określona została jako „trasa dla początkujących” i wiodła podejściem do schroniska na Dębowcu, zejściem zielonym szlakiem w kierunku dolnej stacji kolejki na Szyndzielnię i dalej do punktu Olszówka - Źródło Sahara skąd przez Olszówkę Górną nastąpił finisz.

III Marsz Nordic Walking - 31.08.2014 · fot. UM Bielsko-Biała


Wszyscy którzy dotarli do mety otrzymali medale, a po wręczeniu nagród zwycięzcom każdy miał możliwość wziąć udział w imprezie plenerowej, o uatrakcyjnienie której zadbali: tancerze ze studia South Motion, karatecy KSA Atemi, judocy z KS Gwardia i akrobatki z KS Start.

Zwycięzcy pierwszej trasy w kategorii kobiet i mężczyzn - rywalizacja o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej:
- Anna Zaczyńska (Nordic Lubin), czas 1h 36:20.3
- Krzysztof Skiba (ZG Polkowice-Sieroszowice), czas 1 h 21:53.0

Najmłodsi uczestnicy:

- Noemi Procner (ur. 2011)
- Samuel i Nataniel Procner (ur. 2009).

Najstarsi uczestnicy:
- Lidia Baron (ur. 1943)
- Bogdan Horeczy (ur. 1931).

Najliczniejsza grupa zorganizowana:
- Akademia Pięknego Czasu z Czechowic-Dziedzic - 25 osób.

Najliczniejsza grupa dziecięca:
- Noemi, Nataniel, Samuel, Nikola, Nikolas Procner.

BM / bielsko.info

źródło: Miejskie Centrum Informacji Turystycznej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.